Princezna Charlotte z Cambridge

čtvrtá následnice britského trůnu

Narození:
2. května 2015
Věk:
8 let
Dcera vévodkyně Kate a prince Williama se jmenuje Charlotte Elizabeth Diana, její oficiální titul zní "Princess Charlotte of Cambridge". Princezna, která je čtvrtou následnicí britského trůnu, se narodila v sobotu ráno v londýnské...

Životopis

Dcera vévodkyně Kate a prince Williama se jmenuje Charlotte Elizabeth Diana, její oficiální titul zní "Princess Charlotte of Cambridge". Princezna, která je čtvrtou následnicí britského trůnu, se narodila v sobotu ráno v londýnské nemocnici Panny Marie. Jméno Charlotta má v britských dějinách svou slavnou nositelku, württemberskou královnu Charlottu Augustu Matildu, nejstarší dceru britského krále Jiřího III. a manželku Fridricha I., který po pádu Svaté říše římské roku 1806 učinil z Württemberska království. Charlotta byla také kmotrou své sestřenice, královny Viktorie.

Kate porodila v sobotu 2.5. 2015 8:34 h dopoledne necelé tři hodiny po příjezdu do nemocnice a už večer odjela s holčičkou, manželem a synem Georgem do Kensingtonského paláce, kde rodina v Londýně žije. Narození princezny vyvolalo u Britů nadšení, některé londýnské pamětihodnosti jako Tower Bridge se pomocí nového osvětlení zbarvily do růžové barvy. Dnes odpoledne byla v Londýně na počest novorozené Charlotty vypálena více než stovka dělových salv, 41 z Hyde Parku a 62 z hradu Tower.

Charlotte Elizabeth Diana bude čtvrtá v následnictví trůnu za dědečkem princem Charlesem, otcem Williamem a bratrem Georgem. Dosud byl čtvrtý v pořadí Williamův mladší bratr princ Harry.